Zawodnicy po przebudzeniu piją napój owocowy, z samego rana zaczyna się etap nawadniania organizmu i dostarczania potrzebnych wartości odżywczych, dzięki czemu nie muszą posilać się na samym starcie z rana dużą ilością jedzenia.
Śniadanie:
Na śniadanie są lekkie pożywne produkty: owsianka, jajka, jogurt, chleb, dżem. Są również opcję ryżu i makaronu
Drinki probiotyczne również są używane do wspomagania funkcji odpornościowej, ponieważ organizm zawodnika podlega dużym stresom.
W drodze na start:
Trasy na start są często długie, dlatego zawodnik musi pamiętać aby w tym czasie również jeść.
Pierwsze etapy wyścigu wyglądają tak, że zawodnicy spożywają raczej batony i przekąski.
Kiedy dany etap zmusza zawodników do większej intensywności zaczynają spożywać produkty odżywcze w postaci takiej jak: żele energetyczne oraz żele kofeinowe.
W trakcie jazdy zawodnicy na trasie dobierają sobie produkty z samochodu ekipy w wyznaczonych strefach, ponieważ nie są w stanie zabrać ze sobą wszystkiego. Dobierają żele energetyczne, batony, przekąski takie jak małe kanapki, a nawet małe kawałki ciasta.
Oczywistym, że zawodnicy stosują w trakcie wyścigu napoje elektrolitowe i energetyczne, aby zachować ciało jak najlepiej nawodnione, oczywiście napoje są pite na zmianę wraz w wodą.
Po wyścigu:
Jak tylko zawodnicy wrócą do autobusu drużynowego zaraz zaczyna się etap regeneracji i utraconych wartości odżywczych.
Koktajle OTE Recovery dostarczane są wraz z żywnością, taką jak: gotowany ryż, gotowane ziemniaki z tuńczykiem lub kurczakiem.
Wieczorny posiłek:
Każdy posiłek zazwyczaj zaczyna się od sałatki
Danie główne składa się z mięsa oraz porcji węglowodanów (ryż, makaron, ziemniaki) i warzyw.
Deser to zazwyczaj jogurt owocowy.
Przed pójściem spać:
Koktajle z mlekiem, jogurtem i miodem lub białkiem często są spożywane przed pójściem do łózka.
Podczas snu odbywa regeneracja i naprawa mięśni, dlatego dostarczenie białka jest kluczowym elementem zwłaszcza po tak ciężkim dniu w "siodle".